Film promocyjny

Film promocyjny to narzędzie marketingu, które pozwala atrakcyjnie zaprezentować określoną markę, miejsce czy firmę. Ostateczny kształt filmów promocyjnych zależy od oczekiwań klienta, strategii jego działań marketingowych oraz unikalnej, atrakcyjnej dla odbiorców formy.

Film promocyjny – misja

Podstawowym celem jest promocja, ściśle powiązana z linią marketingową firmy, zamawiającej filmy promocyjne. Ich celem może być wypromowanie określonego miejsca czy dotarcie do klientów z ofertą. Mogą również służyć jako forma kreowania pozytywnego wizerunku firmy, zapisania się w świadomości potencjalnych klientów czy pozyskania ich.  Tego typu filmy stanowią doskonałą formę budowania zaufania do działań korporacyjnych danej firmy. Klienci poznają kulturę danej organizacji, jej pracowników czy zasady funkcjonowania, co pozwala im poczuć silniejszą więź z marką i pozostać jej wiernym.

Filmy promocyjne sprawdzają się również w sytuacjach kryzysowych, kiedy wizerunek firmy z jakiegoś powodu ucierpiał. Szybka reakcja firmy w postaci profesjonalnego filmu promocyjnego pozwala odbudować zaufanie klientów i pomaga uratować jej wizerunek.

Jak powstaje film promocyjny w Simple Frame?

Receptą na sukces filmu promocyjnego jest świetny pomysł i profesjonalne wykonanie. Filmy promocyjne powstają podobnie do innych form filmowych, a cały proces zamyka się w etapie preprodukcji (wszystkich prac przygotowawczych), produkcji (zdjęć) i postprodukcji (montażu, udźwiękowienia itd.). W zależności od pomysłu i tematu filmu, można go wzbogacić o techniki 2D i 3d czy animacje. Na każdym etapie pracy konieczna jest ścisła współpraca z klientem, co pozwala spełnić jego oczekiwania co do treści i formy filmu, a przede wszystkim efektów, jakie film promocyjny ma przynieść.

Czy warto nagrywać video promocyjne?

Film promocyjny to jedna z lepszych form prezentacji, zarówno dla firm, jak i instytucji czy określonych działań korporacyjnych. Nawet najbardziej znane marki muszą pracować nad podtrzymaniem swojej rozpoznawalności wśród klientów i wciąż pozyskiwać nowych. Filmy promocyjne doskonale spełniają swoją rolę, a ich zasięg jest nieograniczony. Zdarza się, że ciekawy, innowacyjny lub świetnie zrobiony film promocyjny umieszczany jest na portalach społecznościowych i przekazywany dalej przez użytkowników, co znacznie rozszerza jego zasięg. W przypadku klasycznej reklamy jest on trudny do osiągnięcia.