E-Containers – Animacja produktowa

Animacja coraz częściej zastępuje film. Coraz częściej również znajdujemy jej nowe zastosowania. Nic więc dziwnego, że powstają wciąż nowe programy,  gadżety czy sprzęt. Dzięki temu pozwalają grafikom na bardzo kreatywna i twórcza pracę. Dzięki animacji również wiele firm może ciekawie i atrakcyjnie wypromować swoje produkty i usługi. Szczególnie te, w przypadku których nie udałoby się to inną techniką. Animacja produktowa jest świetnym rozwiązaniem. Dokładnie tak było w przypadku firmy E-Containers.

E-Containers to giełda internetowa dla spedytorów i przewoźników. Platforma połączyła w jednym miejscu zleceniodawców oraz zleceniobiorców i dzięki temu usprawniła pracę w zarządzaniu transportem ładunków kontenerowych. To bardzo dobre rozwiązanie, które każdej stronie przynosi korzyści. Umożliwia szybką reakcję na ogłoszenie, pozwala na swobodny kontakt, oszczędza czas.

W studiu Simple Frame zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy animację 2D, która lekko i w przyjemny dla oka sposób pokazuje istotę platformy. Animacja produktowa w tym przypadku była jedynym słusznym wyborem. Nie wszystko da się w ciekawy sposób pokazać filmem. Animacja jest w takim przypadku dobrą alternatywą. Lektor w trakcie animacji opowiada o bieżących sytuacjach.  Dodaliśmy również napisy, które dopełniają całości i dopowiadają dla jasności każdy szczegół. Taka animacja to materiał na stronę internetowa, media społecznościowe, jako dodatek do oferty biznesowej. Przede wszystkim jednak wyjaśnia działanie giełdy i pokazuje płynące korzyści.