Film biznesowy

Filmy biznesowe tworzone dla firm i korporacji to doskonała metoda promocji, poprawienia wizerunku firmy oraz komunikacji z jej kontrahentami i klientami. To także metoda na pozyskanie nowych klientów i odbiorców marki, poprzez pokazanie zasad i celów przyświecających danemu przedsiębiorstwu.

Film biznesowy jako promocja

Filmy biznesowe to narzędzie marketingowe i promocyjne. Produkcja takiego filmu wymaga zaangażowania pracowników firmy, w zależności od jego funkcji. Film biznesowy może być filmem motywacyjnym dla pracowników lub materiałem wykorzystywanym na szkoleniach. Może też stanowić narzędzie komunikacji z potencjalnymi kontrahentami, klientami lub kandydatami na pracowników, przedstawiając zagadnienia związane z firmą, jej struktury i przybliżając kulturę pracy. Filmy biznesowe mogą też oddziaływać na wizerunek korporacji, utrzymując aktualnych klientów lub pozyskując nowych. Film biznesowy pozwala też podkreślić działania firmy, które wpływają na jej wizerunek, takie jak dbałość o wysoki standard procesów technologicznych, działania proekologiczne czy charytatywne. Są to działania na co dzień niewidoczne dla kontrahentów czy klientów, a odpowiedni film biznesowy może je uwidocznić i wypromować.

Produkcja filmu biznesowego

Produkcja filmów biznesowych przebiega tak samo jak produkcja każdej innej formy filmowej. Film może stanowić tradycyjny nakręcony materiał lub być wzbogacony o efekty specjalne jak elementy animacji czy dodatkowe efekty dźwiękowe. Studio Simple Frame oferuje produkcję filmów biznesowych dla klientów korporacyjnych oraz małych firm. Zależnie od preferencji klientów tworzymy skuteczne i atrakcyjne formy filmowe, które spełniają założoną funkcję i oczekiwania klienta.