Produkcja filmowa

Filmy reklamowe, promocyjne czy korporacyjne wymagają takiej samej organizacji jak produkcje pełnometrażowe. Odpowiednio zorganizowana produkcja filmowa pozwala na zaplanowanie poszczególnych jej etapów i efektywne przeprowadzenie prac.

Produkcja filmu – etapy

Produkcja filmu to proces podzielony na etapy. Etap przygotowawczy to preprodukcja, która obejmuje wszystkie prace przygotowawcze, od momentu pomysłu na sam film do zdjęć. Powstawanie scenariusza, wybór lokacji i ustalenia co do dalszych prac kończy okres zdjęciowy, który stanowi okres produkcji. Kiedy zdjęcia są ukończone następuje etap postprodukcji (montaż, udźwiękowienie, dodawanie napisów i efektów wizualnych i dźwiękowych), który ostatecznie przygotowuje film do jego emisji. Od produkcji filmowej zależy więc całokształt przeprowadzanych prac i finalny efekt, a tym samym zasięg filmu.

Produkcja filmu w Simple Frame

Studio Simple Frame specjalizuje się w produkcji filmowej i poszczególnych jej usługach, jak montaż, udźwiękowienie, animacja komputerowa. Oferujemy tworzenie od podstaw filmów reklamowych, promocyjnych, korporacyjnych czy instruktażowych dla klientów wszystkich branży. Tworzymy zaawansowane efekty na etapie postprodukcji, jak atrakcyjny montaż, udźwiękowienie, efekty czy animacje. Powstanie filmu od początku prac konsultowane jest z klientem i jego potrzebami co do produkcji. Filmy reklamowe tworzone są w celach promocyjnych, filmy korporacyjne natomiast budują wizerunek korporacji, zapoznają odbiorcę z kulturą danej firmy czy zachęcają do współpracy kontrahentów. Pozwala to na dobre zaprezentowanie firmy i jej codziennych praktyk, do których klienci i potencjalni współpracownicy nie mają dostępu. Produkcja filmowa pozwala na dobre rozplanowanie, przeprowadzenie prac i zakończenie ich w przewidzianym terminie.