Reklama radiowa

Reklamowanie marki czy produktów wymaga przebicia się przez liczną konkurencję. Do dyspozycji producentów jest wiele kanałów i nośników, a jednym z bardziej skutecznych jest reklama radiowa. Stworzenie wyróżniającej się reklamy radiowej wymaga dobrego pomysłu i świetnego jej wykonania.

Radio – popularne medium reklamowe

Wybierając możliwości zareklamowania swojego produktu, producenci często decydują się na radio, jako samodzielny kanał reklamowy lub w połączeniu z innymi nośnikami. Reklama radiowa musi opierać się przede wszystkim na świetnym scenariuszu i pomyśle, a jednocześnie być zgodna z założeniami marketingowymi marki. Reklamy radiowe mogą funkcjonować jako dodatek do takich form jak spot telewizyjny, billboard sponsorski, reklamy prasowe czy reklama internetowa. Ważne jest również wybranie odpowiednich kanałów i godzin emisji, aby jak najlepiej trafiać do grupy docelowej.

Jak powstaje reklama radiowa?

Stworzenie dobrej, a przede wszystkim skutecznej reklamy radiowej wymaga świetnego pomysłu i opartego na nim scenariusza. Ponieważ reklamy radiowe nie działają obrazem a ich czas jest ograniczony do kilkudziesięciu sekund, treść w nich zawarta musi być wyjątkowo atrakcyjna. Dlatego w Simple Frame starannie przygotowujemy się do tworzenia reklamy radiowej na etapie jej powstawania, konsultując pomysły z klientem. Etap jej produkcji to nagrywanie lektorów, całość zamyka etap postprodukcji, czyli etap udoskonalania nagranego materiału i wzbogacania go o dodatkowe elementy. Na tym etapie reklama radiowa gotowa jest już do emisji. Skuteczność reklamy radiowej to połączenie świetnego pomysłu z doskonałą realizacją. Studio Simple Frame, gwarantuje swoim klientom najwyższą jakość, popartą zadowoleniem klientów i sukcesami naszych poprzednich realizacji.