Animacje reklamowe

Animacje reklamowe – co to w ogóle jest?

Animacja to wprawienie w ruchu obiektów stworzonych na komputerze. Obiekty animacyjne mogą mieć formę 2D lub 3D. Dzięki temu, że istnieje wiele programów, gadżetów i sprzętu do projektowania obiektów są one coraz bardziej ciekawsze i nowoczesne. Coraz częściej animacja zastępuje obraz z kamery, rzeczywiste ujęcia. Niektórzy wierzą, że już niedługo znaczną część filmów będziemy tworzyć za właśnie pomocą animacji. A nawet jeśli gra prawdziwych aktorów będzie niezastąpiona to już cała scenografia, tło, przedmioty- jak najbardziej tak. Reklamy również dzielą los filmu, animacje reklamowe powstają coraz częściej. Co więcej, budzą zaufanie i ogromną sympatię wśród widzów.

animacje reklamowe

Produkty przemysłowe

Tworzenie animacji znacząco równi się od organizacji planu filmowego, filmowania i montażu. Czasem jednak nakręcenie dobrego materiału jest niemożliwe. Ma wpływ na to brak odpowiedniej scenografii, niska statyka rzeczywistego obrazu czy niedostępność miejsca lub przedmiotu.
https://vimeo.com/659579398
Animacje reklamowe są rozwiązaniem przede wszystkim dla wszystkich tych firm i producentów, których produkty są niewidoczne gołym okiem. Silniki, przemysłowe maszyny, piece- wszystkie te i inne produkty nie miałyby atrakcyjnej i skutecznej reklamy gdyby nie animacja.

Kolorowy świat dziecka

Często korzystają z animacji również producenci zabawek czy produktów dla dzieci! Animacje zarówno 2D jak i 3D mocno kojarzą się z bajkowym światem dziecka dlatego świetnie sprawdzają się jako technika reklamy produktów właśnie dla najmłodszych odbiorców.

Medycyna i farmacja

Branża farmaceutyczna i medyczna również wiele by nie zdziałała gdyby nie animacja. Działanie leków, suplementów czy zaprezentowanie najnowszego sprzętu medycznego wymaga projektu komputerowego. Dzięki temu wszystkie elementy i przedstawiona sytuacja wygląda atrakcyjnie wizualnie.
https://vimeo.com/58619963

Wizualizacje i symulacje

Wiele reklam opiera się na pokazaniu sposobu działania produktu, To również najlepiej pokazać za pomocą animacji. Wszelkie wizualizacje i symulacje sytuacji bardzo często są niemożliwe do zrobienia w rzeczywistości.

Świat animacji jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Technika animacji ciągle się rozwija, zwiększa swój potencjał i zastosowanie. Umiejętności animatorów są coraz większe, dzięki czemu świat animacji przekracza kolejne granice, dlatego animacje reklamowe mają przed sobą przyszłość!

animacje reklamowe