Animacje reklamowe

Animacja to wprawienie w ruchu obiektów stworzonych na komputerze. Obiekty animacyjne mogą mieć formę 2D lub 3D. Dzięki temu, że istnieje wiele programów, gadżetów i sprzętu do projektowania obiektów są one coraz bardziej ciekawsze i nowoczesne. Coraz częściej animacja zastępuje obraz z kamery, rzeczywiste ujęcia. Niektórzy wierzą, że już niedługo znaczną część filmów będziemy tworzyć za właśnie pomocą animacji. A nawet jeśli gra prawdziwych aktorów będzie niezastąpiona to już cała scenografia, tło, przedmioty- jak najbardziej tak. Reklamy również dzielą los filmu, animacje reklamowe powstają coraz częściej. Co więcej, budzą zaufanie i ogromną sympatię wśród widzów.

Produkty przemysłowe

Tworzenie animacji znacząco równi się od organizacji planu filmowego, filmowania i montażu. Czasem jednak nakręcenie dobrego materiału jest niemożliwe. Ma wpływ na to brak odpowiedniej scenografii, niska statyka rzeczywistego obrazu czy niedostępność miejsca lub przedmiotu.

Animacje reklamowe są rozwiązaniem przede wszystkim dla wszystkich tych firm i producentów, których produkty są niewidoczne gołym okiem. Silniki, przemysłowe maszyny, piece- wszystkie te i inne produkty nie miałyby atrakcyjnej i skutecznej reklamy gdyby nie animacja.

Kolorowy świat dziecka

Często korzystają z animacji również producenci zabawek czy produktów dla dzieci! Animacje zarówno 2D jak i 3D mocno kojarzą się z bajkowym światem dziecka dlatego świetnie sprawdzają się jako technika reklamy produktów właśnie dla najmłodszych odbiorców.

Medycyna i farmacja

Branża farmaceutyczna i medyczna również wiele by nie zdziałała gdyby nie animacja. Działanie leków, suplementów czy zaprezentowanie najnowszego sprzętu medycznego wymaga projektu komputerowego. Dzięki temu wszystkie elementy i przedstawiona sytuacja wygląda atrakcyjnie wizualnie.

Wizualizacje i symulacje

Wiele reklam opiera się na pokazaniu sposobu działania produktu, To również najlepiej pokazać za pomocą animacji. Wszelkie wizualizacje i symulacje sytuacji bardzo często są niemożliwe do zrobienia w rzeczywistości.

Świat animacji jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Technika animacji ciągle się rozwija, zwiększa swój potencjał i zastosowanie. Umiejętności animatorów są coraz większe, dzięki czemu świat animacji przekracza kolejne granice.