Dafi video explainer

Video explainer został wyprodukowany dla marki Dafi, który zajmuje się produkcją filtrów wodnych do użytku domowego. Video explainer został wykonany dzięki technice animacji 2d, która choć znana nam się pewnie głównie z kinematografii, to jak się okazuje doskonale sprawdza się również w przekazie reklamowym. W związku z tym tak często wykorzystywana jest w mediach. Wyżej wspomniana animacja wyprodukowana zostałą w studiu produkcyjnym Simple Frame. Zarówno animacje, filmy promocyjne i reklamowe, jak i prezentacje multimedialne zwiększają markom zasięg promocji i sprzedaży, co zawdzięczają atrakcyjnym technikom filmu, oraz animacji. Jak już wyżej zostało wspomniane film został stworzony w oparciu o animacje 2d, technologia staje się przychylna w stosunku do coraz większej ilości dziedzin naszego życia. Powiedzmy sobie zatem o niej nieco więcej.

Filtr Do Wody DAFI – Skuteczne oczyszczanie wody from Simple Frame on Vimeo.

Technologia 2D to w szerszym znaczeniu technologia dwuwymiarowa. Dzięki dzisiejszej zaawansowanej technice ukazywania obrazu, czy koloru mamy możliwość zaprezentowania niemal wszystkiego. Dzięki samej technologii można w prostu sposób zaprezentować nawet najbardziej skomplikowane konfiguracje. Podobnie jest z samą treścią przekazu, dlatego dzięki technologii 2D prezentuje się m.in. sposób użycia danego urządzenia, czy prezentacja ścian przy ewentualnej zmianie koloru. Czyli krótko mówiąc przy jednej kwestii możemy zaprezentować wiele wariantów.

Dlaczego technologia 2D w reklamie?

Technologia 2D stała się tak popularna w reklamie i marketingu, że z powodzeniem wykorzystywana jest zarówno w małych firmach, jak i wielkich przedsiębiorstwach. Dynamika obrazu, wyrazisty kolor w połączeniu z efektownym dźwiękiem do doskonały kruczek pomagający wypromować każdy produkt. W technologii 2D dużą rolę odgrywa animacja, ta odpowiednio zaprezentowana przyciąga wzrok, uwagę, co jak wiemy jest kluczowe w przypadku kampanii reklamowej. Dzięki animacji 2D wiele firm zawdzięcza wzrost sprzedaży ich produktu.

Technologia 2D, a 3D

Technologia 3D również cieszy się ogromną popularnością. Nie mniej jednak warto przyjrzeć się nieco bardziej różnicom pomiędzy tymi dwiema technologiami. Przede wszystkim jest to różnica w tzw. odwzorowywaniu rzeczywistości. W praktyce 3D wykorzystywane jest do tego, by w sposób atrakcyjny przedstawić dany produkt. Z kolei z technologii 2D korzysta się, gdy chce się w sposób przejrzysty przedstawić zasady funkcjonowania danego produktu. Co ciekawe aktualnie coraz częściej stosuje się połączenie tych dwóch technologii. Cel? Oczywiście podniesienie atrakcyjności i przejrzystości przekazu, a co za tym idzie zwiększenie swoich szans na dla konkurencji.

Czy dziś można jeszcze czymś zaskoczyć?
We wstępie powiedzieliśmy sobie o przykładzie Daft Video Explainer, które zostało wyprodukowane w oparciu o technologie 2D. Dzisiejsza reklama tak naprawdę musi być połączeniem prostoty, atrakcyjności i emocji, gdzie potencjalnego klienta trzeba po prostu zaskoczyć, co dziś wcale nie jest tak prostą sprawą. Biorąc jednak pod uwagę dzisiejszy postęp technologii możemy być pewni, że wkrótce przekaz reklamowy może zacząć odkrywać jedną z istotniejszych ról w naszym życiu.