Marketing Video

Zmieniający się rynek, rosnąca konkurencja i coraz większe znaczenie Internetu sprawiają, że by dotrzeć do klienta nie wystarczą już tradycyjne kanały marketingu, takie jak telewizja czy prasa. Naprzeciw nowym wymaganiom wychodzi najdynamiczniej rozwijający się obecnie sposób reklamy – video marketing, czyli reklama w formie filmu, animacji lub prezentacji.

Film taki może reklamować zarówno markę, jak i konkretny produkt czy usługę. Dzięki niemu przedstawisz swoją działalność od kuchni, poinformujesz o ofercie specjalnej czy konkursie. Pokażesz też w jaki sposób korzystać z proponowanych przez ciebie produktów lub udzielisz porad związanych z branżą, w której działasz (wideo instruktażowe przekonają odbiorcę, że twoja marka jest wartościowa).

Słowo pisane zostało w dużej mierze wyparte przez film, a popularność Youtube’a nieprzerwanie rośnie. Film, animacja czy inna multimedialna forma znacznie zwiększą twoje szanse na zdobycie zainteresowania klienta. Podążając za dynamicznie rozwijającą się technologią i wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, warto już dziś postawić na video marketing.Dlaczego?

W porównaniu do reklamy telewizyjnej, video marketing wiąże się ze znacznie niższymi kosztami. Firma otrzymuje od razu informację zwrotną od odbiorcy (m.in. w formie komentarzy), dlatego też lepiej może zrozumieć jego potrzeby, a także wejść w bliższą interakcję z potencjalnym klientem. W przeciwieństwie do ATL (outdoor, telewizja), dzięki video marketingowi w precyzyjniejszy sposób można wyznaczyć grupę odbiorców, do której chce się dotrzeć. Ponadto filmy dostarczają rozrywki, wzbudzają emocje i budują większe zaufanie do marki. Taka forma reklamy poprzez to, że oddziałuje na zmysł wzroku oraz słuchu, lepiej zapada w pamięć i jest dla klienta po prostu atrakcyjniejsza. Więcej treści w krótszym czasie i w bardziej czytelny sposób.

Dystrybucja

Gotowy film będzie twoją multimedialną wizytówką w sieci. Możesz umieścić go na własnej stronie internetowej, a także na znanych serwisach wideo, takich jak Youtube i Vimeo. Wykorzystasz go również reklamując się na Facebooku czy innych portalach społecznościowych. Prezentacja na temat twojej firmy przyda się też na spotkaniu biznesowym, konferencji lub targach. Może być też wyświetlana na recepcji i w innych wybranych przez ciebie miejscach.

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie jest bardzo ważnym etapem promowania filmu. Dzięki dobrze dobranym frazom i słowom kluczowym, twoje wideo dotrze do większej liczby odbiorców. Będzie można znaleźć go na Youtube i innych, wybranych przez ciebie kanałach video. Co istotne, odpowiednio opisany film pojawi się również w wynikach wyszukiwań Google, dzięki czemu zainteresowani danym zagadnieniem klienci dowiedzą się o tobie.