Spot telewizyjny

Spoty telewizyjne to trwające kilkadziesiąt sekund reklamy, które codziennie oglądamy na każdym kanale telewizyjnym. Od pomysłu, wykonania i zasięgu spotu zależy jak mocno zostanie wypromowany dany produkt i czy inwestycja w spot telewizyjny będzie skuteczna.

Czy spot telewizyjny jest skuteczną reklamą?

Reklamy telewizyjne stanowią najsilniejszą formę reklamową. Potrafią zupełnie nieznaną markę błyskawicznie wypromować, utrzymać klientów, którzy rozważają inny wybór i przywrócić do marki zaufanie. Stąd ilość reklam i ich coraz ciekawsze formy, aby zainteresować odbiorców, przytłoczonych ilością reklam. Tylko interesujący spot telewizyjny może spowodować, że podejmą oni decyzję o zakupie czy wyborze danej usługi.

Jak powstaje spot telewizyjny

Stworzenie atrakcyjnego spotu telewizyjnego wymaga dużego nakładu pracy i jest inwestycją, która musi przynieść zyski. Przede wszystkim, wspólnie z klientem, konieczne jest ustalenie jego potrzeb, strategii kampanii reklamowej oraz oczekiwań co do samego spotu. Następnie konieczny jest pomysł co do treści spotu oraz jego realizacji. W studiu Simple Frame tworzone są spoty telewizyjne, filmy reklamowe, promocyjne czy animacje komputerowe. Produkcja spotów obejmuje również montaż i studio dźwiękowe w którym udźwiękowiony jest spot. Pozwala to na osiągnięcie najwyższej jakości efektu realizacyjnego oraz spełnienie oczekiwań klienta co do skuteczności spotu.

Zasięg spotów telewizyjnych

Kiedy powstaje naprawdę dobry spot telewizyjny, poza zaplanowaną formą promocji, zaczyna on niemalże żyć własnym życiem, a użytkownicy zwiększają jego zasięg bardziej, niż było to zaplanowane przez klienta czy twórców. Pokazuje to, jak ważna jest jakość wykonania spotu, aby stał się on niemal artystyczną formą, a nie tylko narzędziem reklamowym. Wtedy inwestycja zwraca się kilkukrotnie i błyskawicznie.

Portfolio: Produkcja i postprodukcja filmowa.