Vastint

Filmy promocyjne realizowane dla firm branży technicznych, inżynieryjnych czy medycznych rządzą się określonymi zasadami. Przede wszystkim prezentują materiał, którego zrozumienie wymaga specjalistycznej wiedzy. Co więcej, aspekt wizualny odgrywa w nich kluczową rolę, ponieważ projekty techniczne trudno jest się sobie wyobrazić. Najlepiej więc wybrać taki rodzaj produkcji filmowej, który umożliwi przekazanie treści w sposób wyczerpujący, ale prosty, przez wsparcie ich materiałem wizualnym i krótkim opisem. Takie możliwości daje prezentacja multimedialna.

Studio filmowe Simple Frame zrealizowało dla Vastint Poland dwie prezentacje, które mogą być dobrym wzorcem dla innych tego typu realizacji. Vastint to firma deweloperska działająca w Polsce od 1992 r. Na swoim koncie mają realizacje biurowców, parków biznesowych i hoteli a w 2017 roku poszerzyli swoje portfolio o projekt mieszkaniowy. Business Garden Warszawa to kompleks biurowy zaprojektowany z myślą o najemcach i, co równie ważne, otoczeniu.

Naszym zadaniem było pokazanie nowoczesnego kompleksu, architektury wkomponowanej w tkankę miasta, prośrodowiskowego podejścia do inwestycji budowlanej oraz technologii podnoszącej standard użytkowania przestrzeni. Pierwsza animacja oparta jest na bardzo prostej animacji komputerowej. Animacja 2d pozwoliła na prezentację projektu w minimalistycznej formie. Prosta kreska, kolorystyka ograniczona tylko do bieli i zieleni podkreślają wartości wyznawane przez firmę: prostotę, funkcjonalizm, dbałość o środowisko naturalne.

W drugiej prezentacji oprócz animacji 2d znaleźć można zdjęcia oraz filmy. O przedsięwzięciu opowiada lektor a dodatkowo u dołu ekranu pojawiają się opisu w języku angielskim. Materiał wizualny skupia się tym razem bardziej na przedstawieniu użytkowych a nie, jak w przypadku pierwszej prezentacji, technologicznych aspektów.

Prezentacje dla Vastint Poland pokazują jak zróżnicowany i elastyczny jest ten sposób obrazowania. Pozwala pokazać dowolny element działalności firmy, z różnych perspektyw, ale zawsze w prostej formie umożliwiającej zdobycie informacji.